Sıkça Sorulan Sorular

 • Eğitim ve sağlık sektörlerinde 5 taksit özelliği hangi işyerlerinde geçerlidir?

  Eğitim ve sağlık harcamalarına vade farksız 5 taksit uygulaması MCC kodu  eğitim ve sağlık olarak kayıtlı işyerlerinde 100 TL ve üzeri harcamalarda geçerlidir.

 • Eğitim ve sağlık harcamalarında 5 taksit özelliğinden nasıl faydalanırım?

  Eğitim ve sağlık harcamalarında 5 taksit özelliği Sağlam Kartınıza tanımlı olarak gelmektedir.

 • Eğitim harcamalarımı 5 taksit yapmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

  Eğitim harcamalarına 5 taksit özelliğinden faydalanmak istemiyorsanız IPTAL EGTM5 yazıp 2848’e sms göndererek bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu özelliği tekrar aktif hale getirmek için ONAY EGTM5 yazıp 2848’e sms gönderebilirsiniz.

 • Sağlık harcamalarımı 5 taksit yapmak istemiyorum, ne yapmalıyım ?

  Sağlık harcamalarına 5 taksit özelliğinden faydalanmak istemiyorsanız IPTAL SGLK5 yazıp 2848’e sms göndererek bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu özelliği tekrar aktif hale getirmek için ONAY SGLK5 yazıp 2848’e sms gönderebilirsiniz.

 • Sale Plus kredi kartımla eğitim ve sağlık harcamalarımı vade farksız 5 taksit yapabilir miyim?

  Sale Plus kredi kartınıza bu özellikleri tanımlayabilirsiniz. Eğitim harcamalarınızı vade farksız 5 taksite bölmek için ONAY EGTM5 yazıp, Sağlık harcamalarınızı vade farksız 5 taksite bölmek için ONAY SGLK5 yazıp 2848’e sms gönderebilirsiniz. Kartınıza bu özellikleri 1 kez tanımladıktan sonra iptal edene kadar yapacağınız harcamalarda faydalanmaya devam edebilirsiniz.

 • Sağlam Kart gecikme cezası nasıl hesaplanır?

  Ekstre borç tutarının ödenmeyen kısmı için, günlük olarak gecikme cezası uygulanır. Uygulanan gecikme cezası ilgili döneme ait ekstrenizde belirtilmektedir.

 • Sağlam Kart ile nakit avans çekebilir miyim?

  Acil nakit ihtiyaçlarınız için Sağlam Kart ile nakit avans çekilebilirsiniz.
  Sağlam Kart Platinum’da nakit avans limiti; kart limitinin %10’u olacak şekilde maksimum 2.000 TL’dir.
  Sağlam Kart Gold’da nakit avans limiti; kart limitinin %10’u olacak şekilde maksimum 1.000 TL’dir.
  Sağlam Kart Klasik’te nakit avans limiti; kart limitinin %10’u olacak şekilde maksimum 500 TL’dir.
  Nakit avans çekiminden 1,25TL işlem ücreti alınmaktadır.
  Çekilen nakit avansın ilk ekstrede ödenmesi gerekmektedir.
  Nakit avans çekebilmek için ödenmemiş ekstre borcunun bulunmaması gerekmektedir.

 • Sağlam Kart Kredi Kartı borcumu nasıl ödeyebilirim?

  Otomatik Ödeme: Kuveyt Türk Şubesine yazılı talimat vererek kredi kartı borcunuzun, her ay son ödeme tarihinde talimat verdiğiniz hesabınızdan otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

  Kuveyt Türk internet şube, mobil şube ya da çağrı merkezi: Kredi kartı borcunuzu mobil şubemizden, www.kuveytturk.com.tr adresindeki internet şubemizden ya da 444 0 123 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kolayca ödeyebilirsiniz.

  Kuveyt Türk Şubesi veya PTT: Herhangi bir Kuveyt Türk Şubesinden veya online PTT Şubesinden ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

  EFT ile Ödeme: Yurt içindeki tüm bankalardan kart numaranızla EFT havalesi ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

 • Sağlam Kart ile otomatik fatura ödeme talimatı verilebilir mi?

  Sağlam Kart kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı ücretsiz olarak ödeyebilirsiniz.

  Sağlam Kart ile yapılan talimatsız fatura ödemelerinden 1,30 TL ücret alınmaktadır.

 • Sağlam Kart ücreti nedir?

  Sağlam Kart kartınızdan kart ücreti alınmamaktadır

 • Sağlam Kart ile yaptığım her işlem için Altın Puan kazanabilecek miyim?

  Sağlam Kart ile yaptığınız alışveriş işlemlerinden Altın Puan kazanırsınız. Fatura ve vergi ödemeleri, Kuveyt Türk üye işyerlerinden yapılan taksitli işlemlerden Altın puan kazanılamamaktadır.

 • Ayrıca cari altın hesabı açmam gerekiyor mu?

  Ayrıca bir altın hesabı açmanıza gerek yok. Kart başvurunuz onaylandıktan sonra otomatik altın hesabınız Kuveyt Türk tarafından açılmaktadır.

 • Altın Puan ne demektir, nasıl çalışır?

  Altın Puan Sağlam Kart'ın puan sisteminin adıdır. Alışverişlerinizden kazandığınız Altın Puanlarınız ekstre tarihinizde 10 TL ve üzerindeyse bütün puanlarınız o günkü altın kurundan altına çevrilerek altın hesabınıza aktarılır.

 • Sağlam Kart Kredi Kartım ile yaptığım işlemler için puan kazanabilecek miyim?

  Sağlam Kart ile yaptığınız alışverişlerinizden %0,1 oranında Altın Puan kazanabilirsiniz.

 • Sağlam Kartımı taksitli olarak kullanmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

  Kartınız size ilk ulaştığında taksit sayınızı belirlemediyseniz, herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. İşlemlerinizi tek ödeme şeklinde yapmaya devam edebilirsiniz. Ancak, kartınıza bir taksit sayısı belirlediyseniz ve sonrasındaki yapacağınız işlemlerin taksitlendirilmesini istemiyorsanız, taksit değiştirme seçeneklerinden birini kullanarak taksit sayısını 1 veya 0’a getirerek bundan sonra yapacağınız her işlemi tutara bakılmaksızın taksitsiz (tek ödeme) olarak gerçekleştirebileceksiniz.

 • Aynı gün içerisinde farklı alışverişleri farklı taksitler ile gerçekleştirebilir miyim?

  Gün içerisinde farklı alışverişlerinizi istediğiniz taksitte yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey işlem yapmadan önce taksit sayınızı değiştirmektir.

 • Her alışverişimden önce taksit sayımı belirlemeli miyim?

  Belirlediğiniz taksit sayısı siz değiştirene kadar aynı kalmaktadır. Taksit sayınızı belirlediğinizde 100 TL ve üzeri her işleminiz belirlediğiniz taksit sayısınca taksitlendirilecektir. Taksit sayısını değiştirmeniz durumunda ise; değişimin yapıldığı andan itibaren yeni taksit sayısına göre taksitlendirme yapılmaya devam edecektir.

 • Alışveriş yaptıktan sonra, yaptığım alışverişi taksitlendirebilir miyim?

  Alışveriş yapıldıktan sonra taksitlendirilme ya da taksit sayısında değişiklik yapılamamaktadır. Alışverişinizden önce, yapacağınız alışverişin kaç taksitli olacağını belirlemeli ve bu şekilde işlem yapmalısınız.

 • SMS ile taksit sayısını değiştirme operatörden operatöre farklılık gösterir mi?

  Hayır. Her 3 operatörde de (Turkcell, Vodafone, Avea) 2848 numarasına taksit, kartın son dört hanesi, istenen taksit sayısı aralarda boşluk bırakarak yazılır ve 2848’e SMS gönderilir. Böylelikle taksit sayınızı değiştirmiş olursunuz.

 • Taksit sayısını nasıl belirleyebilirim/değiştirebilirm?

  Taksit Belirleme/Değiştirme Seçenekleri

  Call Center (444 0 123)

  İnternet Şubeden (www.kuveytturk.com.tr)

  SMS; Sisteme kayıtlı kendi telefonunuzdan "Taksit (boşluk) Kartın Son Dört Rakamı (boşluk) İstenilen Taksit Sayısı" (Örn: Taksit 1234 9) yazıp 2848'e göndererek taksit sayınızı değiştirebilirsiniz. Taksit sayınızın değiştiğine dair bilgilendirme smsi gönderilecektir.

 • Taksit sayımı dilediğim anda değiştirebilir miyim? Belirli bir süre içinde taksit değiştirme sınırı var mı?

  Taksit sayınızı dilediğiniz anda değiştirebilirsiniz. Gün içerisinde ya da belirli süre zarfı sınırı olmadan taksit sayınızı dilediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Taksit sayınızı değiştirdiğiniz andan itibaren yapacağınız her 100 TL ve üzeri işlem otomatik olarak en son belirlediğiniz taksit sayısı ile taksitlendirilecektir.